D&O OC Zarządu

D&O

„Wszystko Co Każdy Menedżer Spółki Powinien Wiedzieć O Zabezpieczeniu Się Przed Utratą Osobistego Majątku, W Przypadku Błędów W Zarządzaniu”

Jestem przekonana, że masz świadomość, iż każdy członek zarządu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością odpowiada całym swoim majątkiem za szkody, które powstaną po stronie spółki.

Domyślam się również, że jako menedżer wkalkulowałeś ryzyko w swoją działalność zawodową. Jest jednak pewien poważny problem. W jaki sposób możesz skutecznie zarządzać spółką, kiedy masz świadomość codziennego ryzykowania swoim kapitałem. Czy będziesz w stanie podejmować ryzykowne decyzje mając na sobie tak potężną odpowiedzialność?

Nie oszukujmy się. Sprawny menedżer musi znać i przestrzegać tysiące przepisów. To nie wszystko. Dokładnie wiesz, że przepisy w Polsce stale się zmieniają. Nawet najbardziej biegli prawnicy mogą się pogubić. Dlatego często praca skutecznego menedżera przypomina rosyjską ruletkę.

Czy znasz Rafała Brzóskę, twórcę Inpostu i wizjonera, który stworzył innowacyjne paczkomaty? W jednym z wywiadów ujawnił, że jego motto jako menedżera brzmi: „Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy, że idziesz za wolno”. Oznacza to, że jeżeli chcesz szybować ponad peletonem musisz ryzykować. Za chwile dowiesz się jak robić to bezpiecznie.

Jestem członkiem zarządu. Czy mogę w jakiś sposób zabezpieczyć się przed konsekwencjami moich błędnych działań i decyzji?

W związku ze wspomnianym ryzykiem, na całym świecie coraz bardzie popularne stają się ubezpieczenia D&O (Directors & Officers) związane z ochroną przed roszczeniami związanymi z pełniona przez nich funkcją.

Wyobraź sobie sytuację, w której nawet Twoje najbardziej ryzykowne decyzje są zabezpieczone w 100%. Nie odpowiadasz wtedy swoim cywilnym majątkiem. To nie wszystko. Ubezpieczeniem objęta jest także Twoja rodzina i spadkobiercy.

Przed czym tak właściwie chroni polisa D&O?

Oprócz ochrony przed roszczeniami z polisy pokrywane są

– specjalistyczna ochrona prawna. Doskonale wiesz, że tego typu usługi prawnicze nie należą do najtańszych.

– specjalistyczna ochrona prawna w postępowaniach karnych i administracyjnych;

– ochrony dobrego imienia

– koszty poręczenia majątkowego

– pokrycie kwot odszkodowań czy grzywien

Poznaj Sekret Najskuteczniejszych Menedżerów, Którzy Nie Boją Się Podejmowania Trudnych Decyzji

Nie wiem, czy już na tym etapie uświadamiasz sobie o ile spokojniejsza może być twoja praca? Wyobraź sobie, że Twoje decyzje nie są już krępowane przez myślenie o utracie majątku czy pogrążeniu w finansowych problemach swojej rodziny.

Co ciekawsze obecnie w Polsce tylko co 5 spółka posiada polisę D&O. Oznacza to, że posiadając tego typu zabezpieczenie możesz podejmować szybsze i czasami bardziej ryzykowne decyzje niż Twoja konkurencja.

Jakie są dodatkowe korzyści z posiadania polisy D&O?

Spokojny sen i mniejszy stres to nie wszystkie zalety tego typu ubezpieczeń. Posiadając polisę możesz

– wrzucić całkowity koszt składki w koszty CIT. Oznacza to, że oprócz zabezpieczenia optymalizujesz podatki.

– przy składce rzędu 3.200 złotych posiadasz polisę z limitem rzędu1.000.000 złotych.

Kto może być objęty ubezpieczeniem D&O?

– członkowie zarządu spółek, stowarzyszeń, wspólnot mieszkaniowych czy fundacji;

– byli i obecni członkowie wyżej wymienionych form prawnych;

– małżonek, spadkobierca, przedstawiciel prawny, cesjonariusz ubezpieczonego;

-pracownik, menedżer, prokurent lub główny księgowy;

– założyciel spółki.

Jeżeli chcesz jak najszybciej zabezpieczyć się przed skutkami prawnymi Twoich błędnych decyzji lub działań zadzwoń teraz pod numer 603 130 246, a pomogę Ci wybrać najbardziej dogodną polisę D&O lub napisz e-maila: biuro@supportbiznesu.pl